441224557 1019011493223681 8783529229604419720 nW kwietniu br uczniowie SSP3 uczestniczyli w kilku turniejach szachowych.
Na rozegranym w dniach 6-7 kwietnia Turnieju Klasyfikacyjnym "Cztery Pory Roku - Wiosna" w Ślesinie, bardzo dobrze spisał się nasz uczeń Mikołaj Dolata, który po pierwszym dniu liderował w stawce 68 zawodników turnieju, ale gorszy drugi dzień zepchnął Mikołaja poza podium - mimo to, wypełnił normę na IV kategorię.
W zawodach wystartowali ponadto: Adam Marciniak zdobywając 4 punkty oraz Cezary Bajka, który ukończył zmagania z dorobkiem 3 punktów.
13 kwietnia w Golinie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Strefy Wschodniej. W gronie ponad 250 zawodników byli także uczniowie SSP3. W grupie chłopców do lat 9 mieliśmy dwójkę naszych zawodników, kapitalne zaprezentował się Adam Marciniak. Przez cały turniej był w czołówce i gdyby nie pechowa porażka w ostatniej rundzie znalazłby się na podium. Ostatecznie 5 miejsce w gronie 50 zawodników jest świetnym wynikiem. Drugi nasz zawodnik – Czarek Bajka zajął 14 miejsce i także awansował do finału. W grupie dziewczynek do lat 9 miłą niespodziankę sprawiła Tosia Dolata, która z wynikiem 4,5 pkt. otarła się o podium zajmując 4 miejsce (od podium dzieliło ją 0,5 pkt.). W mistrzostwach wystąpił również brat Tosi, Mikołaj Dolata, który w grupie chłopców do lat 11 poległ tylko w 2 partiach zdobywając ostatecznie 9 miejsce promowane awansem do ścisłego finału Mistrzostw Wielkopolski. Wszyscy nasi zawodnicy zagrali bardzo dobre zawody i należą im się ogromne brawa za zdobyte kategorie szachowe oraz awans do ścisłego Finału Mistrzostw Wielkopolski.


W dniach 12 oraz 19 kwietnia rozegrano turniej „Pierwszy i Drugi Krok Szachowy”. Turniej organizowany w Marzeninie zgromadził na starcie ponad 60 zawodników. Nie zabrakło tam również przedstawicieli naszej szkoły. W grupie najmłodszej (klasy 0-2) wystartowało 18 zawodników. Pierwsze miejsce wśród dziewczynek wywalczyła Antonina Dolata, natomiast wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Mieszko Nowacki, który nie przegrał żadnej partii. Tuż za Mieszkiem znalazł się Adam Marciniak, a Czarek Bajka ukończył zawody na 5 pozycji.
W grupie klas 3-5 wystartowało 31 zawodników. W grupie tej mieliśmy jednego reprezentanta naszej szkoły - Mikołaja Dolatę, który z zawodów wrócił z brązowym medalem. Łącznie z Marzenina uczniowie naszej szkoły przywieźli aż 4 medale, w tym 2 złote!!!