W sobotę 20 kwietnia 2024r. zostały ogłoszone wyniki popularnego w całej Wielkopolsce konkursu „Złota Żaba” w dziedzinie matematyki oraz literatury i języka polskiego. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Edukacji Społecznej „EKOS” w Swarzędzu. Przed uczestnikami konkursu stawiane są zadania wymagające niestereotypowego myślenia i działania, zdolności logicznego rozumowania i odwagi w świadomym posługiwaniu się wiedzą matematyczną i polonistyczną. Zamiarem organizatorów jest bowiem promowanie i nagradzanie uczniów, którzy łączą wyobraźnię z umiejętnością szukania niebanalnych rozwiązań.
W finale konkursu, który odbył się 02.03.2024r., o statuetkę „Złotej Żaby” walczyło 151 uczniów, spośród których komisja konkursowa wyłoniła laureatów oraz wyróżnionych.
Wśród nich znalazły się dwie uczennice naszej szkoły – Lena Hoffmann z kl. 8a została laureatką „Złotej Żaby” w dziedzinie matematyki – opiekun p. K. Winter, a Liliana Marzyńska z kl. 7A - opiekun M. Wojtkowiak otrzymała wyróżnienie za wyniki konkursu w dziedzinie literatury i języka polskiego.
Wręczenie nagród oraz statuetek „Złotej Żaby” laureatom i wyróżnionym miało bardzo uroczysty charakter i nastąpiło w obecności wielu gości: dyrektorów szkół, nauczycieli, przedstawicieli UAM w Poznaniu, władz samorządowych oraz prywatnych sponsorów.
Gratulujemy naszym uczennicom tak spektakularnego sukcesu i życzymy powodzenia oraz odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań.