pobrane

Zachęcamy całą społeczność szkolną-  uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły 

 do włączenia się w akcje  "SZLACHETNA PACZKA"
 
Pragniemy pomóc Pani Kasi, która od 2022 r. mieszka sama w mieszkaniu socjalnym. Całe dotychczasowe życie spędzała z mamą, a odkąd ją straciła to świat jej się zawalił i nie widzi motywacji do działania. Ze względu na osamotnienie, wycofanie społeczne i problemy emocjonalne ma stwierdzoną drugą grupę inwalidzką, cierpi na fobię społeczną. 
Pani Katarzyna spędza czas w domu, sprząta, pali w piecu, robi zakupy, zajmuje się domem, opiekuje się wujem, ponieważ ma pierwszą grupę inwalidzką ze względu na wzrok. Jest wdzięczna za mamę, z którą była bardzo mocno związana ale chciałaby zmienić miejsce zamieszkania i podjąć pracę w innym miejscu np. jako pomoc kuchenna, żeby nie myśleć  o tym, co było. Potrzebuje pomocy w znalezieniu pracy wraz z możliwością zakwaterowania. Miesięczne przychody pani Katarzyny to 515 zł. Tylko dzięki pomocy opieki społecznej jakoś sobie radzi, na opłaty wydaje 87 zł. Miesięcznie pozostaje jej na życie 428 zł.
NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY I RZECZY DLA PANI KASI, KTÓRE CHCEMY PRZEKAZAĆ TO:
 
 
Żywność trwała
herbata ekspresowa, kawa, zupy, budyń, słodycze, płatki śniadaniowe (zbożowe, ryżowe, owsiane), owoce w puszkach, kasza, ryż, makaron, mleko, cukier, mąka, olej, dżem, owoce               i warzywa w puszkach, konserwy mięsne i rybne
Środki czystości
Mydło / żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, podpaski/tampony, płyn do płukania tkanin, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżające dezynfekujące, płyn do WC, płyn do mycia podłogi, środki dezynfekujące odkażające przeciwko owadom, mrówkom, środki dezynfekujące do pomieszczeń i do dłoni.
Odzież i obuwie
 Kurtka zimowa w kolorze ciemnym, rozmiar; sweter w kolorze ciemnym, rozmiar S; dres: spodnie dresowe w kolorze ciemnym, rozmiar S; buty przejściowe jesienno/zimowe, rozmiar 37; laczki rozmiar 37.
Wyposażenie mieszkania
Koc ciepły:160x 200, prześcieradło, poduszka, ręczniki, ściereczki kuchenne do wycierania naczyń, pościel, ręczniki, czajnik na piec gazowy, czajnik elektryczny. 
AKCJA TRWA DO 12.12.2023r.
Wszystkie rzeczy należy przynosić do:
p. M. Plucińskiej s. nr 14, p. A, Sowińskiej s. nr 18, 
p. Lidii Nowickiej s. nr 10 oraz p. Marzeny Kaczmarek- Dembińskiej s. nr 9.