20220405 105653W sobotę 2 kwietnia 2022r. zostały ogłoszone wyniki popularnych w całej Wielkopolsce i ziemi lubuskiej konkursów ?Złota Żaba? w dziedzinie matematyki oraz literatury i języka polskiego. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Edukacji Społecznej ?EKOS? w Swarzędzu.

Przed uczestnikami konkursu stawiane są zadania wymagające niestereotypowego myślenia i działania, zdolności logicznego rozumowania i odwagi w świadomym posługiwaniu się wiedzą matematyczną i polonistyczną. Zamiarem organizatorów jest bowiem promowanie i nagradzanie uczniów, którzy łączą wyobraźnię z umiejętnością szukania niebanalnych rozwiązań.
W etapie wewnątrzszkolnym tegorocznej XXIX edycji wzięło udział 2 979 uczniów z 202 szkół z gmin: Swarzędz, Kórnik, Kostrzyn, Luboń i  Września. W finale, który odbył się 5.03.2022r., o statuetkę ?Złotej Żabki? walczyło 250 uczniów, spośród których komisja konkursowa wyłoniła laureatów oraz wyróżnionych.
Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły ? Wojciech Wawrzyniak z kl. VIII B (opiekun Marlena Wojtkowiak), który został laureatem ?Złotej Żaby? w dziedzinie literatury i języka polskiego.


Wręczenie nagród oraz statuetek ?Złotej Żaby? laureatom i wyróżnionym miało bardzo uroczysty charakter i nastąpiło w obecności wielu gości: dyrektorów szkół, nauczycieli, przedstawicieli UAM w Poznaniu, władz samorządowych oraz prywatnych sponsorów.
Gratulujemy Wojtkowi tak spektakularnego sukcesu i życzymy powodzenia oraz odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań.

Marlena Wojtkowiak