249207308 930792477532953 1042186561337101330 nUczniowie klasy I a  wybrali  się na wycieczkę do Centrum Leśnej Przygody „Szumi Bór” w Nekli.Na miejscu czekało na dzieci szereg atrakcji, m.in. szukanie tropów dzikich zwierząt, pokaz pułapek feromonowych na szkodliwe owady, obserwowanie budek lęgowych dla ptaków, obserwacja kopca – mrowiska, oraz gra na dendrofonie. Uczniowie poznali tajniki roślin i zwierząt leśnych, ochrony przyrody, oraz ciekawostki dotyczące drzewoterapii.

IMG 20211019 105605 resized 20211020 064115940Korzystając z uroków jesieni klasa 1b wybrała się na wycieczkę do Centrum edukacji leśnej  w Czeszewie. Dzięki uprzejmości pana leśniczego dzieci zapoznały się z gospodarką leśną. Uczniowie oglądali stałe ekspozycje na czele z multimedialną makietą przyrodniczą. Dużą atrakcją była instalacja edukacyjna „Rzeka” uświadamiająca jak ważną funkcję pełni woda w życiu człowieka, roślin i zwierząt. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca leśniczego i drwala oraz jakie ptaki zajmują budki lęgowe.

247769318 926461794632688 7013205834670019092 nUczniowie klas O-3 przystąpili do konkursu organizowanego przez PWIK we Wrześni

„ Jak to się dzieje? Skąd się bierze woda w kranie?”. Z radością informujemy, ze wśród dwunastu laureatów, których prace ozdobią kalendarz PWIK na 2022 rok znaleźli się reprezentanci z naszej szkoły: Zuzanna Giera kl. 3d, Joanna Jasińska kl.3d, Lena Moga kl.3c, Gabriela Juszczak kl. 2a, Zofia Flaum kl. 2a oraz Lena Biernat kl. 1a.

DSC 0063Jest w kalendarzu szkolnych imprez taki dzień, w którym uczniowie mogą podziękować wszystkim nauczycielom oraz osobom, dzięki którym szkoła może sprawnie funkcjonować - to 14 października, Dzień Edukacji Narodowej.

Dyrektor SSP 3 - pani Halina Kotyk - podziękowała wszystkim nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym, za rzetelną i pełną oddania pracę oraz kreatywność. Wręczając Nagrody Dyrektora Szkoły, podkreśliła, iż praca nauczyciela wymaga obecnie szczególnie wielkiej siły charakteru oraz pogody ducha. Nagrody otrzymali: p. Ewa Drobiec, p. Barbara Grześkowiak, p. Aurelia Iwińska, p. Grażyna Jakubowska, p. Anna Knobloch-Jankowska, p. Patrycja Urbaniak, p. Kinga Mamczak, p. Marzenna Nawrocka, p. Dorota Olszewska, p. Małgorzata Przybylska, p. Joanna Siwiak, p. Aleksandra Sommerfeld-Walory, p. Lidia Szymańska, p. Iwona Tokarska, p. Marlena Wojtkowiak oraz p. Aleksandra Dworecka.

zdjęcie 4We wrześniu i październiku w naszej szkole przeprowadzona została akcja charytatywna zbierania kasztanów dla małej Ali z Wrześni. Naszej szkole udało się zebrać 528,5 kg. Łączna kwota pieniędzy uzbierana przez placówki dla Ali wynosiła 3100 zł. Dzieci z naszej szkoły pokazały, że mają wielkie serca oraz, że pomaganie jest ważne. Rekordzistami w zbieraniu kasztanów w naszej szkole okazali się uczniowie klasy III d – gratulujemy! Mieliśmy również zaszczyt gościć Ale z rodzicami. Uczniowie klasy II d dowiedzieli się jak wygląda każdy dzień u Ali, co lubi robić oraz z czym musi walczyć każdego dnia. Akcja zbierania kasztanów została przedłużona do 23 października. Zapraszamy wszystkich do dalszego działania. Warto pomagać!

20211009 0843552W dniach 8-9 października 2021r. w ramach realizacji projektu ekologicznego „Pierwsza pomoc dla planety” na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka elektrośmieci. Akcja miała na celu propagowanie zachowań proekologicznych, a także dała możliwość mieszkańcom naszego miasta usunąć zalegający, niedziałający sprzęt elektroniczny w sposób ekologiczny. Zainteresowanie zbiórką przerosło nasze oczekiwania.

244731054 646045126782246 6082444197170550334 nDla członków Klasy Akademickiej Wydziału Chemii UAM, nowy rok akademicki rozpoczął się wizytą w laboratorium. Tematem zajęć były: „Mieszaniny i sposoby ich rozdzielania”. Uczniowie teoretycznie poznali metody rozdziału mieszanin i za pomocą eksperymentów sprawdzili, czy rzeczywiście one działają. Poznali proces destylacji, ekstrakcji, krystalizacji, filtracji i chromatografii bibułowej. To był pierwszy kontakt tej grupy z uczelnią wyższą. Z relacji uczniów wynika, że byli zachwyceni zajęciami. Wszystko przed nimi, ponieważ kolejna wizyta planowana jest już na listopad.

senso4W czwartek uczniowie klasy 0b uczestniczyli w zajęciach z Sensoplastyki@. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem pracowali podczas zajęć. Dzięki kolorowej stymulacji wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci m.in: wspieramy rozwój zmysłów, wspomagamy budowanie świadomości ciała i przestrzeni, a także wspieramy rozwój poznawczy dzieci. 

 
Angelika Mikołajczak 

243219531 912913969320804 1072117570200706266 nNa zajęciach dzieci z klasy 0 b wykonywały ze skarbów jesieni ludziki, rośliny, zwierzątka i inne figurki.Z kasztanów, szyszek, żołędzi,jarzębiny, listków, wykałaczek w połączeniu z plasteliną wyszły prawdziwe dzieła. Dzieci mówiły,że to była świetna zabawa.

242843737 1314843552302792 4715449069577856896 nDzień Chłopca oraz pierwsze dni jesieni uczciliśmy wspaniałą wycieczką do Centrum Leśnej Przygody Szumi Bór w Rajmundowie. Pani leśnik zorganizowała dla nas cały szereg zabaw i zadań związanych z mieszkańcami lasu. Wspólnie przemierzyliśmy leśne szlaki, zamieniając się na chwilę w tropicieli, obserwatorów ekosystemu i miłośników drzewoterapii. Poznaliśmy różne rodzaje grzybów rosnących w lesie, dowiedzieliśmy się, jakie ptaki zasiedlają budki lęgowe oraz w jaki sposób pracują leśnicy. Dowiedzieliśmy się wielu wartościowych zasad i rad, które przydadzą nam się również podczas weekendowych wyjazdów do lasu z rodziną.

Podkategorie

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie,

Biblioteka szkolna co roku organizuje specjalnie dla Was Kiermasz Książki.
W tym roku, z uwagi na pandemię nie ma możliwości przeprowadzenia kiermaszu w formie tradycyjnego spotkania z książką.
Współpracująca z nami Księgarnia w Tuliszkowie zaprasza na:

WIRTUALNY KIERMASZ KSIĄŻKI

Wirtualny Kiermasz Książek

Dokonując zakupów książek z katalogu / oferty zamieszczonej na stronie Księgarni wspomagacie Państwo naszą bibliotekę.

WAŻNE: Zamówienia można składać z poleceniem wysłania książek na adres szkoły – wówczas bez względu na wartość zamówienia przesyłka jest BEZPŁATNA. Można również zamawiać z opcją dostawy bezpośrednio do domu – wówćzas gdy wartość zamówienia jest niższa niż 100,- zł., opłacacie Państwo koszt dostawy. Powyżej tej kwoty – dostawa do domu – gratis.
Skojarzenie zamówienia z naszą szkołą umożliwia kod W.WRZ.WRZEŚ.G1 , który wpisujemy w polu „dodatkowe informacje”.

Zachęcam do zapoznania się i skorzystania z atrakcyjnej oferty.

Link do specjalnej oferty kiermaszowej:

http://booksspk.pl//DEMO_KSIAZKI/oferta_k2020/index.html

Link do strony sklepu internetowego, gdzie dokonujmy zakupu

http://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/

Szczegółowa informacja o sposobie składania zamówienia – poniżej.


1. Kod szkoły, który pozwoli na skojarzenie szkoły z zamówieniem: W.WRZ.WRZEŚ.G1
Kod ten należy wpisać w polu Dodatkowe Informacje, przed kliknięciem przycisku PODSUMOWANIE. Nie wpisujemy kodu w polu Kupon rabatowy.

2. Istnieją różne opcje realizacji zamówienia w zależności od wyboru osoby zamawiającej:
Odbiorę moje zamówienie w swojej placówce: takie zamówienie zostanie zrealizowane wraz z innymi zamówieniami z danej placówki, nie później niż w ciągu 2 tygodni od jego złożenia. W zbiorczym kartonie znajdą się mniejsze paczki opatrzone imieniem, nazwiskiem i adresem domowym konkretnego odbiorcy. Takie zamówienie (bez względu na jego wartość) jest dostarczane na koszt Księgarni – nie ma tu dodatkowych opłat związanych z przesyłką. Zbiorczy karton adresujemy na osobę kontaktową, która współpracuje z Księgarnią z ramienia szkoły. W Polu „dostawa” należy zaznaczyć opcję „odbiór osobisty w siedzibie firmy”. Po przejściu do danych adresowych należy zaznaczyć opcję „inny adres wysyłki” i wpisać tam własne imię i nazwisko oraz adres szkoły.

 

Chcę otrzymać zamówienie bezpośrednio do domu prywatnego: w zależności od wybranych towarów realizacja zamówienia trwać będzie 3 dni (dla towarów ze statusem „dostępne”) lub 5 dni roboczych (dla towarów ze statusem „na zamówienie”. Jeśli zamówienie zostanie złożone na kwotę większą niż 100 zł, wówczas system nie doliczy dodatkowej opłaty za przesyłkę. W przypadku mniejszych zamówień zostanie doliczona opłata za dostawę – w takim przypadku polecamy skorzystanie z opcji odebrania zamówienia w placówce, gdzie dostarczamy zamówienia bezpłatnie bez względu na ich wartość.
3. Gwarancja bezpieczeństwa.
4. Zarówno w przypadku dostawy do szkoły, jak i dostawy do domu prywatnego, Księgarnia dokłada wszelkich starań, aby zachowane zostały najwyższestandardy bezpieczeństwa podczas realizacji zamówień.Według najnowszych wyników badań koronawirus jest obecny na okładkach książek do 72 godzin (3 doby), a na papierze i kartonach (do 24 godzin).Zgodnie z powszechnymi zaleceniami informujemy, że książki są pakowane w naszym magazynie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zachowujemy również kwarantannę książek przed ich wysyłką.Po otrzymaniu przesyłki można od razu otwierać paczkę: to Księgarnia dba o to, aby od momentu spakowania paczki do otrzymania jej przez odbiorcę został zachowany czas kwarantanny - 3 dni.
5. Po zrealizowaniu zamówienia, przy którym został wpisany kod szkoły, nalicza się w „skarbonce” placówki kwota 15% wartości zamówienia, którą w dowolnym momencie przedstawiciel placówki w porozumieniu z dyrekcją może wykorzystać na wybrane przez siebie książki z oferty Księgarni. Wartość aktualnie zgromadzonej kwoty można sprawdzić w panelu B2B (oddzielne dane do logowania) lub kontaktując się z przedstawicielem Księgarni.

Wiesława Wojdyńska

 

baner vulcan 1

office365

facebook 1

 

Kliknij na obrazek aby uzyskać pomoc tłumacza

Nasze certfikaty

Projekty

b83a0f19ae28266f7f3e14dbd6bca633

b3

l2 logo

logoCyfrowaSzkola

logo wszpz

mistrzowie kodowania

Scratch2

szkola do hymnu logo resize

szkolapamietalogotyp easy resize

Warto zobaczyć

Archiwum

 

bip logo glowne 244

Starostwo Powiatowe we Wrześni

PW

 

Urząd Miasta i Gminy Września

GW

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

MEN

 

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

KO

 

Centralna Komisja Egzaminacyjna

CKE

 

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu

OKEP

 

Ośrodek Rozwoju Edukacji / Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej

 

Instytut Badań Edukacyjnych

IBE

 

Portal Wiedzy Dla Nauczycieli

SCHOLARIS

 

Biblioteka Pedagogiczna

BP
Początek strony