20210217 113846Magdalena Sieradzka, Iga Szafraniak, Amelia Kajewska, Kacper Andrzejewski i Mikołaj Perlik to uczniowie naszej szkoły, liderzy klasy akademickiej, którzy reprezentowali nas w Konkursie na projekt naukowy klas akademickich Województwa Wielkopolskiego, pod hasłem „Czyste powietrze, czysty świat”.
Po prezentacji , która odbyła się 23 marca, okazało się, że zostaliśmy zwycięzcami, czyli uzyskaliśmy tytuł Laureata tej edycji konkursu.

Cel projektu - ocena jakości powietrza w którym żyjemy. Skupiliśmy się na zanieczyszczeniach stałych czyli pyłach PM2,5 i PM10.
Do badań wykorzystano urządzenia firmy Airly, które dodatkowo obsługiwane są przez aplikację mobilną. Pojawienie się tego urządzenia w szkołach podstawowych jest efektem udziału Gminy Września w projekcie ogłoszonym przez WFOŚiGW na zadanie z zakresu tzw. edukacji ekologicznej.
Warto wyjaśnić, że Smog Free Tower, to inaczej Wieża Antysmogowa, która została wymyślona przez holenderskiego artystę i jest dziełem na pograniczu technologii i sztuki. Zbiera ona zanieczyszczenia stałe powietrza, a sprasowane pyły, używa się do wyrobu biżuterii.

163228728 804063290205873 2167680443942308954 n21 marca obchodzony jest pierwszy dzień, który przypada w dniu równonocy wiosennej lub dzień przed nią. Dni stają się dłuższe, a zwierzęta budzą się z zimowego snu. W piątkowy ranek naszą szkołę odwiedziła Pani Wiosna zostawiając listy dla każdej klasy z prośbą o pomoc i zadaniem do wykonania.🙂 Uczniowie z przyjemnością podjęli się zadań, a ich realizacja przyniosła im ogromną radość.😉

 

 

 

 

 

162877487 803765116902357 1398093897192871407 n21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Uczniowie klasy 2 b i 2 d przyłączyli się do akcji poprzez założenie kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

A. Sowińska
K. Mamczak
 
 
 
 
 

klasy dwujęzyczne e plakat

grantGrupa uczniów z klasy 8a pod opieką koordynatorów: p. Aleksandry Sommerfeld - Walory, p. Ewy Kiełtyki i p. Grażyny Jakubowskiej przystąpiła w tym roku szkolnym do projektu edukacyjno-społecznego „TO(działa)MY!” organizowanego przez UNICEF Polska i Fundację Santander Bank Polska.
Głównym celem projektu jest kształtowanie postawy zaangażowania społecznego wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzeby swojego najbliższego otoczenia oraz budowanie świadomości młodych ludzi w obszarach związanych z ekologią, zdrowiem i edukacją. Społeczne projekty uczniowskie mają służyć środowisku szkolnemu, bądź lokalnej społeczności.

MicrosoftTeams image 8W tym roku szkolnym wzorem poprzednich lat wolontariusze ze Szkolnego Klubu SSP nr 3 we Wrześni zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz schroniska zwierząt we Wrześni. Akcja rozpoczęła się w październiku , a zakończona została dopiero w lutym 2021 r w związku z zawieszeniem zajęć w szkołach z powodu pandemii koronawirusa. W lutym w zbiórce wzięli uczniowie klas od 0-3, ponieważ w pozostałych oddziałach uczniowie nadal uczą się zdalnie. Udało się w sumie zebrać 920 zł. Te zgromadzone fundusze umożliwiły zakup 44 kg suchej karmy oraz 24 kg puszek mięsnych. Ponadto zostały zakupione koce, smycze i różne smakołyki dla piesków.

159642308 1802483646568984 9190676920528928793 nUczennica naszej szkoły Maria Czelusta z klasy 3d od czterech lat trenuje siatkówkę.

Maria jest zawodniczką Volley Academy Września i trenuje pod kierunkiem pana Roberta Pieńczykowskiego.

Siatkówka jest ogromną pasją Marysi, której poświęca swój wolny czas.

Stratowała w wielu zawodach sportowych odnosząc duże sukcesy.

  • I miejsce Liga Akademi Siatkówki 2020
  • II miejsce Turniej "Wakacje z siatkówką" 2020
  • II miejsce Turniej Mini Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Miłosław 2020
  • II miejsce w Mikołajkowym Turnieju Siatkówki Singli 2020
  • I miejsce w Zimowym Turnieju "Singli" Kostrzyn 2021

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

 

 

159920242 798262617452607 1450019876427217473 nGeniBot to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii. Praca z robotem to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje, takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. 1b była zachwycona takimi zajęciami z informatyki.

160178469 798262120785990 6572477319103191174 nNa dzisiejszych zajęciach w ramach bloku tematycznego o Poszukiwaczach skarbów, przed klasą 1b stanęło trudniejsze zadanie. Dzieci musiały wykonać różne zadania, aby zdobyć skarb ukryty na terenie naszej szkoły. I etapem było przeczytanie mapy skarbu, która dała wskazówki do dalszego poszukiwania. Musieliśmy znać kierunki, aby podążać za skarbem. II etap to ukryte wskazówki na terenie szkoły. Odpowiadaliśmy na zagadki wiosenne i wykonywaliśmy zadania matematyczne. W końcu III etap to dotarcie do skarbu. No i go mamy! Zabraliśmy skrzynię do klasy i sprawiedliwie podzieliliśmy się łupem. Ale była frajda!
M. Prus

159544302 798191857459683 2331210832759978945 nWidząc ogromne korzyści jakie niesie za sobą nauka programowania uczniowie klasy 2d w ramach edukacji informatycznej korzystali z maty do kodowania. Dzięki takim zabawom dzieci uczą się nie tylko tworzyć kod, ale przede wszystkim wspaniale się bawią, doświadczają oraz logicznie myślą.
A. Sowińska

Podkategorie

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie,

Biblioteka szkolna co roku organizuje specjalnie dla Was Kiermasz Książki.
W tym roku, z uwagi na pandemię nie ma możliwości przeprowadzenia kiermaszu w formie tradycyjnego spotkania z książką.
Współpracująca z nami Księgarnia w Tuliszkowie zaprasza na:

WIRTUALNY KIERMASZ KSIĄŻKI

Wirtualny Kiermasz Książek

Dokonując zakupów książek z katalogu / oferty zamieszczonej na stronie Księgarni wspomagacie Państwo naszą bibliotekę.

WAŻNE: Zamówienia można składać z poleceniem wysłania książek na adres szkoły – wówczas bez względu na wartość zamówienia przesyłka jest BEZPŁATNA. Można również zamawiać z opcją dostawy bezpośrednio do domu – wówćzas gdy wartość zamówienia jest niższa niż 100,- zł., opłacacie Państwo koszt dostawy. Powyżej tej kwoty – dostawa do domu – gratis.
Skojarzenie zamówienia z naszą szkołą umożliwia kod W.WRZ.WRZEŚ.G1 , który wpisujemy w polu „dodatkowe informacje”.

Zachęcam do zapoznania się i skorzystania z atrakcyjnej oferty.

Link do specjalnej oferty kiermaszowej:

http://booksspk.pl//DEMO_KSIAZKI/oferta_k2020/index.html

Link do strony sklepu internetowego, gdzie dokonujmy zakupu

http://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/

Szczegółowa informacja o sposobie składania zamówienia – poniżej.


1. Kod szkoły, który pozwoli na skojarzenie szkoły z zamówieniem: W.WRZ.WRZEŚ.G1
Kod ten należy wpisać w polu Dodatkowe Informacje, przed kliknięciem przycisku PODSUMOWANIE. Nie wpisujemy kodu w polu Kupon rabatowy.

2. Istnieją różne opcje realizacji zamówienia w zależności od wyboru osoby zamawiającej:
Odbiorę moje zamówienie w swojej placówce: takie zamówienie zostanie zrealizowane wraz z innymi zamówieniami z danej placówki, nie później niż w ciągu 2 tygodni od jego złożenia. W zbiorczym kartonie znajdą się mniejsze paczki opatrzone imieniem, nazwiskiem i adresem domowym konkretnego odbiorcy. Takie zamówienie (bez względu na jego wartość) jest dostarczane na koszt Księgarni – nie ma tu dodatkowych opłat związanych z przesyłką. Zbiorczy karton adresujemy na osobę kontaktową, która współpracuje z Księgarnią z ramienia szkoły. W Polu „dostawa” należy zaznaczyć opcję „odbiór osobisty w siedzibie firmy”. Po przejściu do danych adresowych należy zaznaczyć opcję „inny adres wysyłki” i wpisać tam własne imię i nazwisko oraz adres szkoły.

 

Chcę otrzymać zamówienie bezpośrednio do domu prywatnego: w zależności od wybranych towarów realizacja zamówienia trwać będzie 3 dni (dla towarów ze statusem „dostępne”) lub 5 dni roboczych (dla towarów ze statusem „na zamówienie”. Jeśli zamówienie zostanie złożone na kwotę większą niż 100 zł, wówczas system nie doliczy dodatkowej opłaty za przesyłkę. W przypadku mniejszych zamówień zostanie doliczona opłata za dostawę – w takim przypadku polecamy skorzystanie z opcji odebrania zamówienia w placówce, gdzie dostarczamy zamówienia bezpłatnie bez względu na ich wartość.
3. Gwarancja bezpieczeństwa.
4. Zarówno w przypadku dostawy do szkoły, jak i dostawy do domu prywatnego, Księgarnia dokłada wszelkich starań, aby zachowane zostały najwyższestandardy bezpieczeństwa podczas realizacji zamówień.Według najnowszych wyników badań koronawirus jest obecny na okładkach książek do 72 godzin (3 doby), a na papierze i kartonach (do 24 godzin).Zgodnie z powszechnymi zaleceniami informujemy, że książki są pakowane w naszym magazynie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zachowujemy również kwarantannę książek przed ich wysyłką.Po otrzymaniu przesyłki można od razu otwierać paczkę: to Księgarnia dba o to, aby od momentu spakowania paczki do otrzymania jej przez odbiorcę został zachowany czas kwarantanny - 3 dni.
5. Po zrealizowaniu zamówienia, przy którym został wpisany kod szkoły, nalicza się w „skarbonce” placówki kwota 15% wartości zamówienia, którą w dowolnym momencie przedstawiciel placówki w porozumieniu z dyrekcją może wykorzystać na wybrane przez siebie książki z oferty Księgarni. Wartość aktualnie zgromadzonej kwoty można sprawdzić w panelu B2B (oddzielne dane do logowania) lub kontaktując się z przedstawicielem Księgarni.

Wiesława Wojdyńska

 

baner vulcan 1

office365

facebook 1

 

Nasze certfikaty

Projekty

b83a0f19ae28266f7f3e14dbd6bca633

b3

l2 logo

logoCyfrowaSzkola

logo wszpz

mistrzowie kodowania

Scratch2

szkola do hymnu logo resize

szkolapamietalogotyp easy resize

Warto zobaczyć

Archiwum

 

bip logo glowne 244

Starostwo Powiatowe we Wrześni

PW

 

Urząd Miasta i Gminy Września

GW

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

MEN

 

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

KO

 

Centralna Komisja Egzaminacyjna

CKE

 

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu

OKEP

 

Ośrodek Rozwoju Edukacji / Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej

 

Instytut Badań Edukacyjnych

IBE

 

Portal Wiedzy Dla Nauczycieli

SCHOLARIS

 

Biblioteka Pedagogiczna

BP
Początek strony