1 Pod tytułemW dniu 19.09.2019 roku, Uczniowie klas ósmych SSP3 wzięli udział w Akademii Technologii, Digitalizacji, Sztucznej Inteligencji i Humanizmu. Organizatorem spotkania byli:  CBiRNT, Powiat Wrzesiński i Fundacja Peritia.  Honorowy patronat nad wydarzaniem objęli: Starosta Wrzesiński Dionizy Jaśniewicz, Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, Trepko S. A.
Podczas spotkania specjaliści w dziedzinie technologii i Internetu - Maciej Gajek, Magdalena Paciorek, Łukasz Wojtczak, Joanna Kulik oraz Stowarzyszenie Freelab, przeprowadzili dla Uczestników interaktywne wystąpienia. W trakcie wykładów Uczniowie mieli okazję do zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami.


Dużą atrakcją dla Ósmoklasistów była wycieczka po laboratoriach technicznych  CBiRNT. Uczniowie  mieli okazję zobaczyć w jaki sposób pracują roboty wykorzystywane na liniach produkcyjnych oraz dokładnie przyjrzeć się budowie elementów samochodowych. Bez wątpienia największą atrakcją, nie tylko dla chłopców, była możliwość skorzystania z wirtualnych technologii szkoleniowych i wzięcia udziału w symulacji spawania.
Cieszymy się bardzo, że nasi Podopieczni pozytywnie ocenili inicjatywę Szkoły, dzięki której mieli możliwość zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności.


Jakub Ratajczak – psycholog